Start din egen virksomhed

Få inspiration som ny iværksætter

Økonomi og finansiering

Vi vejleder dig om tilskudsmuligheder

Netværk

Vi hjælper med at styrke dit netværk

Vækst

Styrk din virksomheds udvikling

Eksport / Import

Hvordan håndterer du nye markeder

Ring

Vi står klar med sparring og hjælp

ProVardes repræsentantskab

Blaabjerg

  • Helle Møller Mikkelsen, Nymindegab Familie Camping
  • Carsten Hansen, Købmand Hansen
  • Anders Jepsen, PS Porte- og Sommerhusservice

Blåvandshuk

  • Anne-Marie Lidegaard, Thora's Gaard/Café Pia
  • Claus Lützen, Blåvand Mægleren
  • Gerd Restorff, Esmark Feriehuse

Helle Øst

  • Alf Sand Simonsen, Hjortkær Maskinfabrik A/S
  • Otto Dagnæs-Hansen, Scanitech IT
  • Kristian Rossau, Agerbæk Hotel

Helle Vest

  • Elin Uhre, Agervig Cattle
  • Hans Peter Pedersen, Skonager Skovgaard
  • Sanne Batiste, Batiste Co.

Hodde/Horne/Sig/Tistrup

  • Torben Haahr, Hodde-Tistrup Hallen
  • Gunnar Ditlevsen, PrincewaterhouseCoopers A/S
  • Helle Spicker, BruHn Tistrup

Skovlund/Ansager

  • Andreas Haahr, Mogensen A/S
  • Lars Dyhr, Dyhr Media
  • Magnus Dahlmann, Ansager Byudvikling

Varde By

  • Anders Linde, Linde Ejendomme
  • Søren Erichsen, MES Holding II ApS
  • Gustav Petersen, Varde Håndværker- og Industriforening

Varde Opland

  • Henning Gejl Jensen, HG Holding Billum
  • Kim Tobiasen, Billum Erhvervs- og Ejendomsinvest
  • Jørgen Hansen, Hobbydyrenes Foderstof ApS

Ølgod

  • Bjørn Rasmussen, BR-EL
  • Jimmy Nielsen, Ølgod Elektro A/S
  • Søren Nørrelykke Christensen, PT Reg. 66 ApS

Valg:

Valgt på generalforsamlingen:

  • Niels Arne Jessen, Blåvand Tømrer ApS (2020)
  • Rune Bach Andersen, XPEDIT (2020)
  • Hans Jørgen Jessen, Jessens Entreprenørforretning ApS (2020)
  • Morten Refsgaard, Bankpartner.dk (2020)
  • Claus Skov, Hr. Skov Gourmetbutik (2019)
  • Claus Lützen, Blåvand Mægleren (2019)
  • Louise Hundebøll Krath Andersen, Sky-Light A/S (2019)
  • Søren Kold, Kold A/S (2019)

Suppleanter:

  • John Nowak, Hotel Arnbjerg (2019)
  • Connie Høj, Høj's Have og Vejservice (2019)

Organisationsudpegede:

  • Henrik Jørgensen, DI Sydvestjylland
  • Villy Nielsen, LO
  • Inga Andersen, LBR
  • Claus Christensen, Landbrugsorganisationerne

Varde Kommune/Varde Byråd:

(Sidder for valgperioden)

  • Erik Buhl
  • Søren Laulund
  • Julie Gottschalk
  • Steen Holm Iversen
repræsentantskab ny.jpg